کاخ ورسای زیباترین و پربازدیدترین کاخ سلطنتی دنیا

کاخ ورسای ldquo;Chacirc;teau de Versailles rdquo; با معماری قرن هفدهمی خود در شهر ورسای فرانسه در نزدیکی شهر پاریس پایتخت فرانسه واقع شده است و یکی از بزرگ ترین کاخهای سلطنتی و همچنین پربازدیدترین کاخ های دنیاست.

کاخ ورسای و باغهای زیبای آن یکی از معروف ترین آثار تاریخی میراث جهانی است که شامل :
آپارتمان های سلطنتی ، تالار آینه ها ، نمازخانه ، اپرای رویال و موزه تاریخ فرانسه میشود .

پارکهای آراسته به مجسمه ها ، چشمه ها و آبشارها و ساختمانهای استثنایی: گراند تریانون ، پیت تریانون ، معبد عشق ، هملت از ملکه ماری آنتوانت از دیگر شاخصه های انحصاری این کاخ میباشد.

این کاخ بعنوان عظیم ترین و باشکوه ترین کاخ در دنیا شناخته میشود ,عظمتی که با دانستن اینکه وسعت این کاخ و فضای سبز و باغهایش 800 هکتار است که در خود 200 هزار اصله درخت و 50 فواره را در خود جای داده , 12 مایل جاده دارد و قصری که دارای 700 اتاق ,2150 پنجره، 67 راه پله، 6 هزار تابلوی نقاشی، 1500 طراحی، 2100 مجسمه و 5 هزار قطعه مبلمان و با داشتن قرن قدمت ساخت و تاریخی پر فراز و نشیب همچنان چشم هر بازدیدکننده ای را مسحور زیبائی و جلال خود میکند.

کاخ ورسای , Chacirc;teau de Versailles

كاخ ورسای كه ولتر آن را ldquo;شاهكار عظمت و بدسلیقه گیrdquo; نامیده بود، در طی چند دهه و تنها بر اثر حسادت لوئی چهاردهم به كاخ یکی از وزرایش، در شكارگاه سلطنتی فرانسه ساخته شد. در سال 1682، لوئی چهاردهم ، به همراه قسمت اعظم دربار و جمع بسیاری از اطرافیانش در حدود 20 هزار نفر به كاخ ورسای نقل مكان كرد. معاهده ای که جنگ جهانی اول خاتمه داد و به نام همین کاخ موسوم است در این کاخ منعقد شده است .

در این مطلب میخوانید

کمی از تاریخچه کاخ ورسای

ویژگیهای کاخ ورسای

آپارتمان شاه

آپارتمان ملکه

تالار آینه ها در کاخ ورسای

باغ ها و فضای سبز

کاخ های جانبی

زندگی طلائی در کاخ ورسای

کاخ هایی که برای ساخت آنها از کاخ ورسای الهام گرفته شده است

ساعت بازدید از مجموعه کاخ ورسای

آدرس کاخ ورسای

کمی از تاریخچه کاخ ورسای

قدمت وجود کاخ در دهکده ورسای به ساهای 1038 میلادی برمیگردد . اما این کاخ جایگاه رسمی و سلطنتی چندانی نداشته است. بعد از گذشت سالها از این دهکده بعنوان شکارگاه اختصاصی سلطنتی استفاده می شده است . بدین ترتیب لوئی سیزدهم دستور ساخت بنایی را در این شکارگاه در سال 1624 داد. که طراحی آنرا ldquo;فیلیبرت لرویrdquo; انجام داد و به وسیله سنگ و آجر سرخ ساخته شد. لوئی سیزدهم که معمولا در جنگل های اطراف دهكده ورسای در حومه پاریس به شكار می رفت , در سال 1624 دستور داد تا كلبه شكاری در این مكان ساخته شود.

کاخ ورسای , Chacirc;teau de Versailles

سال Chacirc;teau de Versailles , 1722 ,ارتش فرانسه

لوئی چهاردهم با به قدرت رسیدنش در سال 1660، برای ساخت کاخ سلطنتی عظیم خود در نزدیکی شهر پاریس و بدور از هیاهوی پایتخت فرانسه برآمد. لوئی چهاردهم در میان جنگ های داخلی فرانسه و جنگ قدرت اشراف فرانسه بزرگ شده بود، به منظور به دست گرفتن کنترل کامل دربار فرانسه ، تمامی اشراف و درباریان را زیر یک سقف، گرد هم آورد و بدین سبب تصمیم گرفت كلبه شكار كوچک ورسای را به كاخی عظیم تبدیل كند.

کاخ ورسای , Chacirc;teau de Versailles

افتتاح گالری rdquo; la Galerie des Bataillesrdquo; در کاخ ورسای - 10 ژوئن 37 - اثر Franccedil;ois-Joseph Heim

لویی لووا ،آرشیتکت مشهور فرانسوی مسئولیت نظارت بر ساخت کاخ ورسای را در سال 1678 به دیگر آرشیتکت مشهور فرانسوی، ژول هاردون مانسارت، واگذار کرد. از جمله بناهای مهمی كه مانسارت به نقشه اصلی كاخ اضافه كرد، می توان به كلیسا وتالار آینه هااشاره كرد.

کاخ ورسای , Chacirc;teau de Versailles

Galerie des Glaces,Chateau de Versailles

در 6 می سال 1682 ، لوئی چهاردهم به همراه بیست هزار نفر از اطرافیان و درباریانش در حالی به این كاخ نقل مكان كرد که تكمیل ساخت و ساز قصر تا سال 1688 به طول انجامید. تكمیل این قصر نتیجه همكاری سه نابغه و آرشیتکت مشهور این طرح، یعنی لوئی لووو (آرشیتكت و طراح اصلی)، شارل لوبرون (طراح باغ) و آندره لونوتر (مدیر تزئینات داخلی) بود.

کاخ ورسای و راهروی ممنوعه

کاخ ورسای زیباترین و پربازدیدترین کاخ سلطنتی دنیا

برج سن ژاک پاریس در خیابان ریولی

کاخ ,ورسای ,، ,فرانسه ,لوئی ,سلطنتی ,کاخ ورسای ,در سال ,لوئی چهاردهم ,این کاخ ,در این

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

امنیت سایبری alomaliat140 Maglie Calcio online con a prezzi convenienti لاغری سریع 1326. آرامشم تویی سینماتور instant طلبگی، احساس خوشایند پروانگی thaisandtophi طراحی سایت-فروشگاه اینترنتی-طراحی اپلیکیشن-نرم افزار ارتباط با مشتری