برج سن ژاک پاریس در خیابان ریولی , برجی باقیمانده از یک کلیسای مسیحی قرن شانزدهم

برج سن ژاک پاریس , برجی است بازماندهاز یک کلیسای مسیحی قرن شانزدهمی در پاریس چهارم، در تقاطع خیابان ریوولی و بلوار سن سباستوپل ، که خیابان نیکلاس فلامل واقع شده است.این برجگردشگران و مردم محلی را با توجه به زیبایی کاشته ها و ظرافت چمن های آن جذب می کند، و این یکی از زیباترین باغ های عمومی پایتخت است.این اثر در سال 1998 در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. بعد از برج ایفل , این فرصتی است برای کشف یکی از زیبا ترین پانورامای پاریس است.

برج سن ژاک پاریس

Paris tour Saint Jacques

تاریحچه برج سن ژاک :

برج سن ژاک 58 متری در اصل در کنار کلیسای سن-ژاک لا بوچی Saint Jacques la-Butchi (سنت جیمز قصاب ها ) قرار داشت. این کلیسا از 1509 تا 1523 میلادی، در دوره فرانسوای اول و برای گرامیداشت یعقوب بزرگ (جاکوب بزرگ ) ساخته شد.این برج به سبک گوتیک Sholehsan بوده و تنها قسمت باقی مانده کلیسای سده شانزدهمی مسیحی است که در سال 1797 در طول انقلاب فرانسه نابود شده و تنها برج آن باقی ماند.

این کلیسا در واقعمحله له آلدر آنزمان بیشتر محل استقرار صنف قصابها و در مسیر زیارت نسبت به سنت ژاک-د-کامپوستل بوده است.تزئینات و معماری باشکوه این برج، تمول اهالی محله له آل که قصاب بودند را نشان می دهد.

Paris eglise Saint Jacques

کلیسای تخریب شده سن ژاک پاریس

انقلاب فرانسه و برج سن ژاک پاریس :

پس از انقلاب فرانسه ،با بسته شدن این کلیسا وتبدیل شدن به اموال ملی، به عنوان یک معدن سنگ مورد استفاده قرار گرفته و به فروش می رسد اما آرشیتیک مسئول فروش برای نجات برج نیاز به یک بند غیر قابل مذاکره دارد که این برج را تخریب نجات میدهد و آن چیزی نبود به جز اینکهldquo;برج ناقوس نباید لمس شود.rdquo;

دلیل آن چیست؟ در آن زمان، این بنا یکی از بلندترین بناهای تاریخی پایتخت بوده است. در همان حالت تخریب، توسط شهردار پاریس در سال 36 خریداری شده، و انجام اولین بازسازی روی آن آغاز شده است.در سال 62 با هنر و پشتکار آرشیتیکت Theacute;odore Ballu، برج سن ژاک به یک برج زینتی مقدس و بنای تاریخی تبدیل شد.

مجسمه های برج سنت ژاک

مجسمه های برج سنت ژاک نشان دهنده خدا پرستی و همچنین نشانه های چهار انجیل است .در هر طرف برج، حیوانات عرفانی, فرشته، شیر، گاو و عقاب قرار گرفته اند. این نمادگرایی، پیشگویی حزقیل را اعلام می کند که چهار حیوانات عرفانی، نشانه های باد، چهار نقطه اصلی و چهار نیروی طبیعت را اعلام می کنند.این مجسمه ها در چهار جهت اصلی قرار گرفته و هریک به نقطه خاصی در آسمان مینگرند. مجسمه سنت ژاک،در سمت شمال غربی برج سنت ژاک واقع شده است.

statue de Blaise Pascal de la Tour Saint Jacques

مجسمه بلیز پاسکال

statue au sommet de la Tour

مجسمه های بالای برج سن ژاک

در این برج مجموعا 19 مجسمه از اشخاص و ون مسیحیت قرار دارد که هریک به دست مجسمه سازی ساخته شده اند.

مجسمه مجسمه ساز
Saint Louis M. Dantan aicirc;neacute;
Sainte Geneviegrave;ve M. Gruyegrave;re
Sainte Catherine M. Bonnassieux
Saint Paul M. Chambard
Saint Jean lrsquo;Eacute;vangeacute;liste M. Diebolt
Sainte Marguerite M. Villain
Saint Jean-Baptiste M. Cordier
Sainte Madeleine M. Girard
Saint Quentin M. Taluet
Saint Michel M. Froget
Saint Cleacute;ment M. Calmels
Saint Laurent M. Perraud
Saint Georges M. Protat
Saint Roch M. Desprez
Saint Leacute;onard aux Pegrave;lerins M. Duseigneur
Saint Jacques le Mineur M. Arnaud
Saint Pierre M. Courtet
Saint Augustin M. Loison
Saint Christophe M. Pascal

برای ساخت این 19 مجسمه، از سنگ Conflans استفاده شده، تمامی این 19 مجسمه 2.5 مترارتفاع دارند.

محلی برای انجام آزمایش های علمی

از این برج به علت بلندی برای انجام آزمایش های علمی استفاده میشده است. از جمله ساختن و آزمایش گلوله های سربی ,بلائیز پاسکال rdquo; Blaise Pasca rdquo; آن را به عنوان یک محل آزمایش مورد استفاده قرار داد. در اواسط قرن هفدهم، فیلسوف و دانشمند کلرمون rdquo; clermontois rdquo; تجربیات خود را درباره گرانش هوا تجدید کرد. این برج از سال 91، به برجی جهت ایستگاه هواشناسی تبدیل شده است.امروزه مجسمه او در قلب برج احداث شده است و بازدیدکنندگان را تماشا می کند.جالب است کهدو قرن بعد یک هنرمند از قلم و هنر خود برای استفاده از عکس های شکار لحظه های خود از آن استفاده خواهد میکند .

علاوه بر این، در شعر نادیا، شاعر آندره برتون rdquo; Andreacute; Breton rdquo; برج سن ژاک را به عنوان برج و محلی جادویی توصیف می کند، و همچنین ترانه سرا، ادوارد هاچین ldquo;Eacute;douard Hachin rdquo; آن را در نوزدهم تبدیل به برج سن ژاک بزرگ کرد.

موارد ضروری و مهم جهت بازدید از برج سنتژاک :

- خطر آترواسکلروز و سرگیجه - صعود به برج توسط یک پله مارپیچ تیز انجام شده است، به دلایل امنیتی، بازدید به دلائل ذیل متوقف می شود: *افراد مبتلا به مشکلات رفتاری یا مشکلات قلببه افراد دارای معلولیت بصری، شنوایی یا فیزیکی *کودکان زیر 10 سال (از جمله نوزادان) به شدت ممنوع است - 300 گام برای صعود : کفش پیاده روی خوب توصیه می شود

کاخ ورسای و راهروی ممنوعه

کاخ ورسای زیباترین و پربازدیدترین کاخ سلطنتی دنیا

برج سن ژاک پاریس در خیابان ریولی

برج ,m ,saint ,ژاک ,های ,مجسمه ,سن ژاک ,برج سن ,این برج ,شده است ,ژاک پاریس ,برای انجام آزمایش

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مطالب اینترنتی ساعت شنی فروشگاه لوازم یدکی و اکسسوری نیک نام ساک دستی پارچه ای + دستگاه چاپ سیلک و خشک کن مطالب اینترنتی دانشجو فور یو پوست سالم و زیبا پژوهشکده مطالعات راهبردی علوم و معارف اسلام دبیرستان جهاد مشهد کاوه ناگویا