کافه پروکوپ پاریس قدیمی ترین کافه اروپا و جهان

کافه پروکوپ پاریس rdquo;Le Cafeacute; Procope rdquo; قدیمی ترین کافه جهان در سال1686 تاسیس شده است .با ورود به این کافه در پاریس با مشاهده لوسترهای بزرگ و مبلمان و پانل های چوب ماهون ، شما می توانید وزن سه قرن تاریخ را به خوبی احساس کنید. کافه پروکوپ پاریس جایگاهی ادبی است که نقش بسار برجسته ای در تمام قرن هجدهم ایفا کرده است ، به عنوان خانه دایره المعارف ها از آن یاد میشود و جایگاهی که پذیرای بسیاری از هنرمندان کمدین های فرانسوی ، انقلابیون بوده و حتی بنجامین فرانکلین بوده است . در کافه پروکوپ پاریس بود که بنجامین فرانکلین فصلی از قانون اساسی آمریکا را نوشت.

نمای بیرونی کافه پروکوپ پاریس

کافه پروکوپ پاریس پاتوق ادبا و روشنفکران

در کوچه پس کوچه های قدیمی منطقه مرکزی پاریس ( منظقه ششم پاریس ) ، در نزدیکی متروی ادئون Odeacute;on و نزدیکی کلیسای نوتردام ، یکی از قدیمی ترین کافه رستوران های پاریس قرار دارد که rdquo; پروکوپrdquo; نام گرفته است.
رهگذری که از کنار این رستوران شیک و قدیمی پاریس می گذرد با قدری کنجکاوی متوجه خواهد شد که این رستوران یک سالن غذاخوری معمولی نیست و بر در و دیوارش اثاری نقش بسته است که فخر فروشانه به قدمت تاریخی خود می نازد و کهولت خود را با گنجینه ای از خاطرات ،برخ می کشد .

کافه پروکوپ پاریسrdquo;Le Cafeacute; Procope rdquo; گر چه یکی از صدها رستوران شیک ، مرغوب و تاحدی گران قیمت پاریس بشمار می رود که ادعای عرضه غذاهای سنتی فرانسوی را بدوش می کشند، ولی بطور قطع از نظر ارزش تاریخی اش ، در میان کافه های معروف فرانسوی یکتا و بی همتاست. به شما پیشنهاد میکنیم دیدن این کافه تاریخی که پاتوق بسیاری از هنرمندان و روشنفکران بوده است را از دست ندهید .

ادامه مطلب در .

کاخ ورسای و راهروی ممنوعه

کاخ ورسای زیباترین و پربازدیدترین کاخ سلطنتی دنیا

برج سن ژاک پاریس در خیابان ریولی

کافه ,پاریس ,، ,پروکوپ ,قدیمی ,های ,کافه پروکوپ ,پروکوپ پاریس ,قدیمی ترین ,ترین کافه ,این کافه ,کافه پروکوپ پاریس ,خانه دایره المعارف ,پروکوپ پاریس قدیمی ,cafeacute procope rdquo

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

sanddescfecpo کاشت ناخن چوپانان آباد سایت تفریحی لاف زن | سرگرمی| عکس جدید استخدامی رها 1388 در مسیر سرنوشت من دیگری هستم fanuselkhayal bounfidera