کلیسای نوتردام پاریس | Catheacute;drale Notre Dame de Paris

کلیسایی عظیم در قلب پاریس و نزدیک رود سن که ساختش دو قرن، از ۱۱۶۳ تا ۱۳۴۵ میلادی، طول کشیده و زمانی بزرگترین کلیسای اروپا بوده.

اسم کلیسا و فضای عجیب و جادویی اش بی اختیار ما را یاد گوژ پشت نتردامِ ویکتور هوگو می اندازد؛ ناقوس زنی که در برج های دوقلوی ۶۹ متری این کلیسا زندگی می کرده.

نوتردام با آن مجسمه های چوبی کوچک و بزرگ و ناقوس های غول آسایش، شاهکار معماری گوتیگ فرانسوی است؛ بزرگترین ناقوسش ۱۳ تن وزن دارد و سالی چند بار، از جمله در ۱۱ نوامبر، سال روز پایان جنگ جهانی اول، به صدا در می آید.

کلیسای نوتردام پاریس

این کلیسا پربازدید ترین مکان دیدنی بدون بلیط در پاریس است که سالی ۱۳ میلیون نفر برای تماشایش می آیند.

کلیسای نوتردام پاریس

كليساي نوتردام كه به آن كليسايrdquo; نوتردام دوپاري ldquo;نيز ميگويند، یکی ازدیدنی های پاریسمی باشد و شهرت بين المللي دارد و در جزیره سیته citeacute; در میانه رود سن و در مرکزپاریسواقع شده است. این کلیسا كه <<بانوي پاريس>> نام دارد، يكي از بهترين نمونه هاي سبك گوتيك محسوب مي شود .در كليساهايي كه به شيوه گوتيك ساخته شده اند، رسم بر اين بوده كه مجسمه ها و تصاويري كه در آنها به كار رفته در جهت آشنا كردن مردم با موضوع ها و داستان هاي عهد عتيق و عهد جديد باشد. اين آشنايي مي تواند از طريق تصاويري نمادي صورت بگيرد يا به كمك تصويرهايي كه داستاني را براي بيننده تعريف مي كنند.

کلیسای نوتردام پاریس

کلیسای نوتردام پاریس

کاخ ورسای و راهروی ممنوعه

کاخ ورسای زیباترین و پربازدیدترین کاخ سلطنتی دنیا

برج سن ژاک پاریس در خیابان ریولی

كه ,نوتردام ,های ,پاریس ,کلیسا ,مي ,این کلیسا ,کلیسای نوتردام ,و در ,ها و ,رود سن ,کلیسای نوتردام پاریس

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

سیب فروشگاه اینترنتی ایرانی نکات برگزاری همایش و کنفرانس گروه برنامه نویسی اندروید و طراحی سایت tasnifebaranc دانلود نمونه چارچوب نظری پایان نامه,پیشینه پژوهش و تحقیق,کارشناسی ارشد ما عاشق دلداده ء بی عنوانیم! travunanpriv ساجد کاف.شین